Ankara İlaçlama

Ankara İlaçlama

İlaçlama hizmeti veren firmalar bulundukları yerleşim yerlerinde şehir merkezi,ilçeler ve yeni oluşum gösteren semtlere hizmet vermektedir. Dolasıyla hizmeti verirken belli bir disiplin içinde ve zamanında yapılması önemlidir.Periyodik ilaçlamadan tutun rutin ilaçlamalara kadar konusunda bilgili personel ile çalışmak gerekir. Ankara İlaçlama bölgesi olarak seçelim.Oldukça geniş bir alanda çalışmak demektir.Buna ilçeleri ve köyleri de eklersek oldukça profesyonel yaklaşmak gerektiğini anlarız.

Çankaya ilaçlama, Mamak İlaçlama, Yenimahalle ilaçlama, Sincan ilaçlama, Batıkent ilaçlama,Keçiören ilaçlama gibi bölgeler ayırarak planlama yapılması gerekir.
Mevsimsel değişikliklerde haşere ve böcek çeşitleri farklılık gösterir. Örneğin fare ilaçlaması 4 mevsim yapılması gereken ve bu konuda sürekli talep edilen bir hizmettir.Bunun yanında hamamböceği her mevsim kendini var eden ve sıcak bölgelerde yaşayan bir böcek türüdür.Ve çoğunlukla fırın,lokanta,yemekhane gibi büyük alanlarda çabuk üreme şansı elde ederler.Evlerde ise genellikle kiler , mutfak, mutfağa yakın banyo kısımlarında yaşarlar.Dikkat edilecek olursa bu alanlar sıcaktır.Gece karanlığında istifade ederek dışarı çıkarlar ve açıkta bulunan yiyeceklerle beslenirler.Bunun yanında evimiz ve yaşadığımız alanlarda sinek,sivrisinek,halı böceği,tahtakurusu,örümcek,akrep gibi mücadele edilecek bir çok haşere ve böcekler bulunur.Özelliklerine göre hepsi ile ayrı mücadele yöntemleri vardır.Ankara ilaçlama dediğimizde aklımıza ilk gelen şey fare ve hamamböceği ile yapılan ilaçlama mücadelesidir.Genellikle bu iki mücadele şekli talep edilmektedir.Çevre sağlığı ilaçları kullanılarak insan sağlığına zarar vermeden mücadele edilmelidir.Gelişen teknoloji ile artık bunlarla çevre sağlığı ilaçları ile mücadele edilebilmektedir.İlaçlama yapılacak alanın tespiti ve uygulama metodu önemlidir.Geniş alanda farklı metotlar dar alanda farklı metotlar uygulanır.Daha sonra kontrol edilmesi ve lokal müdahale yapılması da önemlidir. Haşere ve böcekle mücadele sanılanın aksine kolay değildir.Çünkü direk insan sağlığına haşere ve böcekler zarar verir.Bu bilinçle böcek ilaçlama çok önem kazanır.Mutlaka gelişmiş uygulamalar yapılarak tamamen temizlenmesi sağlanmalıdır.

Yaz aylarında popülasyon arttığı için böcek ve haşereler ciddi sorun yaratır. Önlemi basit ve etkindir. ULV, pompa ve jel ilaçlama ile kesin sonuç almak mümkündür. Çevre sağlığı ilaçları ile insan sağlığına zararsız, ilaçlama yapılır. Yaklaşık 1 yıl gibi bir süre sıkıntınız olmaz. Önceden randevu alınarak tam saatinde hizmet vermeye gayret ederek memnuniyetinizi önemseriz.