İlaçlama Teknikleri

İlaçlama Teknikleri

Böcek İlaçlama Tekniklerinde kullanılacak yöntemler ve ilaçlar böceğin türüne ve böcek ilaçlaması yapılacak alana durumuna göre değişkenlik göstermektedir.Kısmen ilaçlama çeşitleri

 • Sinek ilaçlama,
 • Sivrisinek ilaçlama,
 • Bit ilaçlama,
 • Pire ilaçlama,
 • Kene ilaçlama,
 • Hamamböceği ilaçlama,
 • Tahtakurusu ilaçlama,
 • Karınca ilaçlama,
 • Kalorifer böcekleri ilaçlaması,
 • Akrep ilaçlama,
 • Örümcek ilaçlaması gibi çeşitlilik arz etmektedir.

Haşere mücadelesinde kullanılacak yöntemler; Kimyasal ilaçlama ve Biyolojik mücadele (ilaçlama).

Kimyasal ilaçlama: Mutlaka uzman ve profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Dört şekilde yapılır.

 1. Larva mücadelesi
 2. Dinlenme ve barınma alanlarına yapılan kalıcı rezidüel etkili ilaçlama
 3. Hacimsel mücadele
 4. Jel ve yemlerle mücadele

Böcek mücadelesinde kullanılan ilaçlar ve yöntemler mutlaka sağlık bakanlığı onaylı ruhsat ve etiketli olmalıdır. Haşere ilaçlaması yapacak olan firma kesinlikle sağlık bakanlığı biyosidal ürün uygulama izin belgesine sahip olmalıdır. Firmamız Ulusal ve Uluslararası tüm bu şartları ve yükümlülükleri eksiksiz ve tam olarak yerine getirmekte tüm personeli ve ağıyla profesyonel ve bu bilinçle hareket etmektedir.

Böcek probleminiz varsa veya böcek problemimiz olmasın istiyorsanız mutlaka profesyonel bir böcek ilaçlama firmasından destek ve hizmet almalısınız. Bilinçsizce yapılan bir müdahale hiç tahmin edemeyeceğiniz sonuçlar ortaya çıkarabilir. Zehirlenmeler, kusma, bulantı, ishale ve hatta ölümlere sebep verebilir. Böcek problemlerinizden kurtulamadığınız gibi size pahalı ve gereksiz bir sürü maliyete sebep olabilir. Türkiye’nin ilaçlama servis ağı olarak ‘’biz varsak onlar yok’’ sloganıyla hem böceklerinizle hem her türlü haşere ve kemirgenlerinizle biz sizin yerine mücadele ediyoruz. Sizler evinizde rahat rahat işlerinizi yaparken yada günlük hayatınıza normal olarak devam ederken bizler problemlerinizi çözüyor ve sizin böcek ve haşere yükünüzü ortadan kaldırıyoruz. Sizlere böceksiz ve haşeresiz keyifli bir yaşam sunuyoruz.

Profesyonel bir pest kontrol servis ağı vektör kontrolü için ilk olarak onların yaşam sikluslarını, yaşam şartlarını ve şekillerini en iyi şekilde bilmesi gerekir. Bizler sürekli olarak eğitimimizi sıcak tutuyor, bilgilerimizi tazeliyor ve güncel gelişmeleri takip ederek adeta haşereleri bir mercek altına alarak inceliyoruz.

Sorunu tanıyor ve boyutunu öğreniyoruz…
Kaynağını arıyoruz, ne ile nereden geliyor ve riskleri analiz ediyoruz…
Bilgi toplayıp mücadele yöntemini belirliyoruz…
İnceleme yapıyoruz…
Metot ve program belirliyoruz…
Uygulamayı yapıyoruz…
Ve kontrol ediyoruz…
Şikayet, istek ve önerilerinizi değerlendiriyoruz…

Her ilaçlama yaptığını söyleyen kişi veya kuruluş Profesyonel Pest Kontrol servis niteliklerini taşımayabilir… Bunu araştırmadan seçiminizi yapmayın ve işbirliği yapacağınız serviste özellikler arayın…

Kaliteli ilaçlama, başarılı ilaçlama, garantili ilaçlama, sağlıklı ilaçlama, ekonomik ilaçlama ve doğru ilaçlama size firmanızı seçmede yol gösterip, yön verecektir.

Bilinçsizce yapılan her işlem toprak kirliliği, hava kirliliği gibi etkilere kanserlere, zehirlenmelere ve hatta ölümlere neden olmaktadır. Böcek probleminizden kurtulamayacağınız gibi paranızda uçup gidecektir.

Profesyonel bir haşere ve böcek mücadelesi bütün bu yukarıda bahsettiğimiz bileşenlerin bir araya gelmesi ile mümkündür. Eğer bu işlemlerin bir ayağı eksik kalırsa zaten her koşula kısa sürede adapte olan böcekler acemice ve eksik yapılan mücadeleye de kısa sürede uyum sağlayarak sizi yeneceklerdir…