Örümcek İlaçlama

Örümcek İlaçlama

Örümcekler, yeryüzünde en çok bulunan canlılar listesinin 7. sırasında yer alır ve bu yırtıcı eklem bacaklıların yaklaşık 40.000 türü bulunmaktadır. Kilometrelerce yüksek dağ tepelerinden, kilometrelerce alçakta ki kanyon diplerine kadar uzanan farklı ekosistemlere bile, kolay adapte olma özellikleri sayesinde, bulundukları ortama çok rahat uyum sağlarlar.

Örümcekler, avlanmalarını ağ örerek gerçekleştirirler. Aslında bu bir tuzaktır. Küçük bir böceği bile parçalara ayıramayacak kadar güçsüz olduklarından, avın ağa takılması sonucu, örümcekler bir enjektör görevi gören zehir çengellerini avlarına hafifçe sokar ve zehri enjekte ederler. Bu zehir sayesinde avları ancak katı halden sıvı hale dönüştükten sonra beslenebilirler. Türlerin zehirleri farklılıklar gösterse de, bu zehirler sayesinde örümcekler bir tavuğun bile içini çok kısa bir süre içerisinde boşaltabilirler. Aynı şekilde, zehirli örümcek tarafından sokulan birey bir kaç saat içerisinde yaşamını yitirir.

Akıllı ve sinsidir. Ağlarını kolay görülür ve rahat ulaşılabilir yerlere kurmazlar. Bu yüzden, duvar köşelerini, yüksek noktaları, eşya ve dolap arkalarını tercih ederler. 1 saat gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde kendilerinden yüzlerce kat büyük bir ağ örebilirler veya kendilerine kilometrelerce uzunlukta bir hat meydana getirirler. Bu sayede, örümcekler okyanusları uçarak geçip, adalara yerleşirler.

Hızlı ürerler. İlkbahar ve yaz aylarında çiftleşen örümcekler, kozalarına tek seferle yüzlerce yumurta bırakırlar. Bir kaç hafta gibi kısa bir süre içerisinde yumurtadan çıkıp yetişkin hale gelecek olan örümcekler ile sayıları binleri bulur. Dolayısıyla Örümcek İlaçlama için, profesyonel, hızlı ve etkili ilaçlama yöntemlerine yer verilmelidir.